top of page
Снимок экрана 2021-05-19 в 16.23.53.png

ВЛАСНИКАМ ТВАРИН

ВЛАСНИКАМ ТВАРИН: News
image_6487327_edited.png

ЗАХВОРЮВАННЯ ПАРОДОНТУ,
ПАРОДОНТИТ.

Захворювання пародонту у домашніх тварин.

Сама найпоширена патологія у домашніх тварин, серед усіх іншіх хвороб. Майже 80% усіх тварин віком старше 3 -х років мають цю проблему в тій чи іншій мірі.
Наші домашні тварини як і ми можуть страждати від різних хвороб. Але ситуація ускладнюється тим, що наші улюбленці є неперевершеними експертами з приховування болю. Воно і не дивно, собаки та коти це хижаки, а для хижака демонстрація слабкості це питання виживання.
Що таке хвороба пародонту, пародонтит?
Спочатку розберемося в термінах.
Пародонт це комплекс тканин, що включає до себе власне сам зуб, та навколишні тканини, ясна та альвеолярну кістку.
Хвороба пародонту у тварин подібна до хвороби у людей. 
При цьому спостерігається:
⁃ Запалення ясен
⁃ Неприємній запах з пащі
⁃ Кровоточивість ясен
⁃ Руйнування кістки 
⁃ Рухливість та втрата зубів
Спричиняється ця патологія бактеріальною інфекцією, що поширюється під лінією ясен, невидимо для наших очей. В міру прогресування хвороби, зуби втрачають опору, бо гниє кістка навколо, і в решті решт втрачається зуб. Уявіть собі квітку в горщику, у якої забрали підтримуючу її землю. Вона звісно впаде, бо нема підтримки. Тваринам із запущеною патологією на 4 стадії потрібно видалити інфіковані зуби, задля припинення руйнівного впливу інфекції на організм в цілому та запобіганню перелому щелепи. 

Оскільки пародонтиту не властива лінійність, тобто зуби можуть вражатися в хаотичному порядку, то цілком ймовірно очікувати, що інфікований зуб буде вражати кістку поручь, там де зафіксований поки що неушкоджений зуб. Тобто уражений зуб це загроза для здорових зубів поруч. 
Як перевірити мого вихованця на наявність хвороби пародонту?
Є доволі чіткі ознаки того, що вашому улюбленцю вже час зустрітися із ветеринарним стоматологом:
⁃ запах з пащі
⁃ зубний камінь
⁃ зламані зуби
⁃ зуб відрізняється від інших по кольору ( став блакитним, синім, рожевим)
⁃ кровотеча з ясен під час чистки зубів
⁃ хитаються зуби
або вашому вихованцю вже 3+ роки й ви жодного разу не проходили санацію ротової порожнини з рентген-діагностикою.
Оскільки всі зміни в кістці відбуваються поза нашою увагою, під яснами, без виконання рентгенограм неможливо встановити точний діагноз.
Єдиним спосіб попередження або раннього виявлення пародонтиту є регулярна санація ротової порожнини з рентген-діагностикою, із застосування загальної анестезії. Це єдиний спосіб провести якісне та безпечне обстеження і виявити хворобу на ранній стадії.
Чи допоможе Чистка зубів без наркозу?
Ні, не допоможе. Чистка зубів без наркозу не приносить ніякої користі здоров’ю вашого улюбленця. 
Це косметична процедура, єдиним ефектом від якої є зміна кольору зубів. 
Чи дорівнюють чисті зуби здоровим зубам? Звісно ні. Від того, що ми помиємо та пострижемо хвору людину, вона від того не стане здоровою. 
Чистка зубів без наркозу не робить нічого для усунення бактерій з під ясен, тим самим маскує проблему і надає власникам тварин хибне відчуття спокою що все гаразд, а пародонтит залишається не виявленим та нелікованим. Втрачається час, коли можна було діяти, попередити чи зупинити хворобу.
Як я можу запобігти захворюванню пародонту?
Це цілком можливо. Існує два ключеві компоненти здоров’я ротової порожнини, це щорічна санація та рентгенографія під анестезією у спеціаліста та щоденна чистка зубів.
Саме від того, наскільки ретельно ви будете дбати за зубами свого вихованця впродовж року, залежить те, що буде виявлено на щорічній перевірці під анестезією. Чудес не буває. Дуже багато залежить саме вад вас. Ніякі пігулки, краплі в воду та чарівні дентальні іграшки не замінять щоденної чистки зубів руками власника.
Щоденна чистка зубів є золотим стандартом по догляду за ротовою порожниною. І це ще один привід одночасно відстежувати можливі зміни в ротовій порожнині вашого улюбленця. Таким чином ви будете постійно в курсі справ, і все будете тримати під контролем.
Щорічне відвідування ветеринара за для санації ротової порожнини є основним компонентом підтримки здоров’я ротової порожнини. Своєчасна діагностика та допомога дозволить вашій тварині уникнути зайвих страждань, а вам великих втрат.
Будь ласка, приймайте свої рішення зважено та помірковано, оскільки саме від вас залежить якість життя вашого улюбленця.

ВЛАСНИКАМ ТВАРИН: Текст
ask your vet.jpg

ЗАДАЙТЕ ЗАПИТАННЯ ЩОДО ЧИСТКИ ЗУБІВ

Запитання для вашого ветеринара щодо чищення зубів.

Ми знаємо, що ви хочете найкращого для свого улюбленця, хвилюєтесь за нього, особливо коли мова йде про загальну анестезію.


Сучасна ветеринарія може запевнити усіх власників тварин, що при виконанні процедури загальної анестезії за всіма правилами, вона є достатньо безпечною, і  уж точно набагато менш небезпечною ніж хвороба пародонту, що розвивається при неналежному лікуванні , або ігноруванні проблеми.


Ризики від правильної загальної анестезії значно менші, ніж ризики від лікування зубів без анестезії.


Нижче наведені декілька запитань, які ви можете задати своєму ветеринару перед тим, як віддати тварину для лікування ротової порожнини або санації, все ж давайте уникати терміну "ЧИСТКА", оскільки він точно не задовольнить потреби вашого улюбленця. 

Питання про анестезію.

Чи проводите ви перед анестезіологічне обстеження ?

Стандартно до переліку тестів входить обстеження серця та аналізи крові, загальний та біохімічний. Цей список може розширюватися, виходячи зі стану тварини. Рішення приймає ваш лікар.


Хто виконує анестезію та контролює процес знеболення?

Вам мають підтвердити, що процедурою анестезії керує окремий лікар, анестезіолог.

Нажаль трапляються випадки, коли одна людина виконує роль усієї команди ( лікар, анестезіолог, асистент). Це точно не про безпеку пацієнта.

 Що, у наявності є обладнання для моніторингу (кардіомонітор, пульсоксиметр, прилад для вимірювання тиску, капнограф, штучна вентиляція легень, кисневий концентратор, система обігріву пацієнта).


Ваш ветеринарний лікар має із задоволенням розповідати вам про всі кроки майбутньої процедури. Від прийняття тварини в стаціонар до виписки додому. 


Що відбувається із моєю твариною, коли вона покинула операційну? Хто контролює її відновлення?

Дуже важливе питання. Якісний післяопераційний  моніторинг, це запорука безпеки. В післяопераційній має бути окремий спеціаліст, який займається післяопераційними тваринами та супроводжує їх до повного відновлення. Контроль температури тіла, тиску, частоти серцевих скорочень, кількість дихальних рухів, рівень сатурації, все це має контролюватися до повного відновлення тварини.


Питання що до стоматологічної процедури

Який досвід у вашого лікаря? Як давно він займається стоматологією? Яка в нього кваліфікація?

Не соромтесь цього питання. Цілком нормально поцікавитись, які компетенції має лікар, його спеціалізацію, досвід роботи, технічні можливості.

Чи зможе ваш лікар провести, наприклад ендодонтичне лікування (лікування каналу зуба), реставрацію, або пародонтологічне оперативне втручання. Чи він може запропонувати вам лише  видалення зубів. 


Чи виконується рутинно рентгенографія ?

Правильний діагноз вимагає правильної діагностики. Лікування зубів без рентгену, це лікування наосліп. Якщо лікар не використовує рентген-діагностику при проведенні стоматологічних маніпуляцій, він позбавляє себе від інформації, яка служить базою при прийнятті рішення, що до вибору лікування.


Чи використовує лікар дентальні нервові блоки (блокади)?

Використання дентальних блокад дає змогу забезпечити якісне знеболення, та значно зменшити кількість введення загального анестетика.


Що буде робити лікар, коли під час анестезії побачить проблему із зубами у вашого улюбленця? До якої міри він уповноважений вами діяти? 

Ви маєте домовитись заздалегідь, що саме буде робити лікар з вашою твариною. Це дасть вам можливість позбутися неприємних сюрпризів та зберегти нерви.

Краще домовлятися "на березі".

Наприклад не зайвим буде домовитися заздалегідь про взяття тонко голкової біопсії ТІАБ у разі потреби, щоб потім знову не вводити тварину в наркоз.


Чи ведеться під час процедури фіксація усієї необхідної інформації в стоматологічну карту тварини?

Ведення документації дозволяє ретельно зафіксувати усі нюанси процедури та розробити оптимальний план необхідного лікування на майбутнє.

Усі маніпуляції здійснені із вашою твариною мають бути зафіксовані в медичній карті. Щоб у вас, та у наступного лікаря була інформація про те, що було зроблено.

Висновок.

Ветеринарний лікар, що має досвід, прийнятну матеріальну базу та впевнений у своїх діях, залюбки відповість на усі ваші запитання. Він лише зрадіє зайвій можливості продемонструвати комусь, як у нього в лікарні все працює.

ВЛАСНИКАМ ТВАРИН: Текст
?????????. ? ????? ????? ? ез наркозу.Не

ЧИСТКА ЗУБІВ БЕЗ НАРКОЗУ

Причини не обирати цю процедуру для свого улюбленця.

Чистку зубів без наркозу.
Ті, хто надає послуги з Чистки зубів без наркозу хочуть, щоб ви повірили, що видаляючи зубний камінь з поверхні коронок зубів, вони поліпшують здоров’я тварини, роблять її життя краще. 
Це зовсім не так, і ми хочемо, щоб ви обміркували наступні причини, щоб не обрати для свого улюбленця установу чи людину, що пропонує Чистку зубів без анестезії:
зішкрібання зубного каменя з поверхні коронок зубів ніяк не допомагає видалити бактеріальний наліт та нашарування з під ясен. І ніяким чином не зменшує ризик розвитку захворювань пародонту.
Саме вичищення зубного каменю та бактерій з під ясен є надважливим в лікуванні хвороби пародонту. Саме під яснами під дією інфекції руйнується кісткова тканина, що призводить до збільшення стадійності захворювання. Пам'ятаєте про квітку, у якої забрали землю з горщика?
Без анестезії тут не обійтися. Процедура має викнуватися в комфортних для паціента умовах, коли йому не страшно, не боляче, тепло та комфортно.

Чому зараз так розповсюджена практика в людський медидині робити "неприємні" маніпупуляції на кшталт Фіброгастоскопію та Колоноскопію під загальним наркозом? Тому, що виявляється, що можна не терпіти, що можна заснути і прокинутись, і для вас це буде тривати аж 2 хвилини, без болю, позивів на блювоту, сорому та решти "приємних" моментів. Так от, хороша новина! Тваринам вже зараз доступна опція лікування  увісні. Без болю та стресу, а головне з ефективною діагностикою та правильним лікуванням.
Чистка зубів без наркозу вимагає міцної фіксації вашого улюбленця, оскільки тварина не розуміє, що від неї хочуть. В деяких випадках це достатньо жорстко та боляче. Нечесно так вчиняти зі своєю собакою чи котом.
оцінити "на око" ступінь захворювання, від якої залежить вибір правильного метода лікування, неможливо. Оскільки процедура встановлення точного діагнозу вимагає знерухомленого пацієнта, що не відчуває біль.
Оцінка глибини зубоясенних кишень за допомоги пародонтального зонда та інтраоральна рентгенографія це єдині способи встановити точний діагноз та розпочати правильне лікування.
⁃ після видалення зубного каменя над та під яснами потрібно виконати полірування зубної емалі спеціальною професійною пастою. ⁃ після процедури паста ретельно змивається, щоб не потрапити в шлунково-кишковий тракт. Професійну полірувальну пасту, на відміну від стандартної зубної пасти для тварин, не можна їсти.
Якщо пропустити  цей етап процедури, зубний наліт буде фіксуватися на поверхні зубів з подвійною силою, і наступна Чистка без наркозу знадобиться вже дуже зовсім скоро. Це після таких процедур власники кажуть, що "після чистки наліт став ще швидче утворюватися".
 ⁃ Чистка зубів без наркозу не взмозі запобігти розвитку хвороби пародонта. Вона лише вводить в оману власників тварин, оскільки вони впевнені, що зуби у їх вихованця здорові, оскільки вони чисті.

Але ж ми вже знаємо, що "чистий" не дорівнює "здоровий".
 ⁃ витрати на Чистку зубів без наркозу будуть на початку невеликі, якщо звісно обійдеться без травм та ускладнень. 

Кінцеві ж витрати, як для вашого гаманця, так і  для вашого улюбленця будуть набагато більшими. 

ВЛАСНИКАМ ТВАРИН: Текст
photo_2021-05-26 13.32.54.jpeg

КОТИКИ

Котики. Коли потрібен ветеринарний стоматолог?

Отже, вам пощастило бути власником котика. Вдвічі пощастило, якщо ваш кіт, або кішка  також проявляє до вас симпатію, і ваші почуття взаємні.

Як же зробити так, щоб ваш котик мав здорові зуби та ясна? Щоб ви практично завжди розуміли, болить в нього щось, або він просто сумний, і сьогодні не в гуморі? Як не пропустити важке захворювання у свого кота і бути впевненим,  що забезпечуєш його найкращім і самим корисним? Адже сам котик не зможе піти до лікаря, заgooglити собі ветеринарного стоматолога. Ваш кіт навіть не завжди в змозі продемонструвати вам, своєму власнику, що він має проблему, що в нього щось болить.

Чому так відбувається? Чому ми, власники котів, не завжди можемо зрозуміти, що з нашим улюбленцем не все гаразд?

Відповідь проста. Річ у тому, що ми очікуємо від наших котиків зрозумілого нам повідомлення, а саме:

кіт відмовляється від їжі;

кіт торкається лапами своєї мордочки;

кіт підходить до нас, важко позіхає і відкривши пащу демонструє нам хворий зуб.

Погана новина. Майже у 90% випадків захворювань зубів та ротової порожнини нічого такого не відбувається. Тварина ніяк не буде демонструвати вам свою проблему з хворим зубом, принаймні на початку захворювання. Кіт буде їсти сухий корм. Він же мусить їсти, не ходити ж йому до того ж ще й голодному. Якщо у нього уражена права сторона щелепи, він буде хрумтіти корм лівою. 

Усі ознаки того, що тварина має якісь проблеми з яснами або зубами, спрацюють лише за умови наявності дбайливого власника, який чітко знає що шукати, і може аналізувати зміни, які сталися з його улюбленцем.

 Наприклад, кіт весь час їв сухий корм з гарним апетитом, а зараз бере його обережно, більше часу проводить біля миски, різко припиняє хрумтіти (з випадінням корму з рота) на декілька хвилин, і потім знову намагається продовжити приймання їжі. Отже, щоб помітити такі зміни у свого кота, потрібно бути уважним до нього. Спостерігати за ним. Інакше як ви зможете зрозуміти, що щось пішло не так, якщо ви взагалі не уявляєте як зазвичай проходить процес приймання їжі у вашої тварини?

Існують певні правила по догляду за нашими улюбленцями, дотримуючись яких можна звести до мінімуму ситуації, коли ваш кіт впродовж тривалого часу буде страждати сам на сам від хвороб зубів та ясен. 

Правило 1. Регулярні огляди у ветеринарного лікаря, що знається на ветеринарній стоматології, або може направити вас до профільного фахівця. Згідно з останніми рекомендаціям WSAVA - дуже поважної міжнародної ветеринарної організації регулярність огляду зубів вашого кота ветеринарним стоматологом має складати раз на шість місяців, два рази на рік. 

Правило 2.  Щоденна чистка зубів. Не вам, а вашому коту. Так, уявляєте, тваринам потрібно чистити зуби. Причому потрібно це робити спеціальними пастами.

 Чому так? А річ у тому, що ваш кіт не буде виполіскувати собі пащу після використання пасти, а все з`їсть. Тому паста, яку ви будете використовувати, має бути безпечною для вашого улюбленця, спеціальна паста для котиків. Знайти таку можна у спеціалізованих магазинах, або вам її порадить дантист вашого кота. До речі, це досить непогано звучить - “дантист мого кота”.

Сама по собі щоденна чистка зубів вашому коту виконує два завдання.

По-перше, зуби вашого котика будуть чисті та здорові.

По-друге, ви завжди будете в курсі того, що відбувається з ротовою порожниною та зубами вашого кота. Якщо ваш кіт раптом зламав собі зуб, він не буде страждати декілька місяців, а ви при цьому не будете мати про це жодної уяви.

Правило 3.  Якщо під час щоденної чистки зубів ви побачили ЩОСЬ, що відрізняється від того, що ви бачили учора, ви маєте звернутися до фахівця - ветеринарного стоматолога або лікаря загальної практики, що має уявлення про хвороби зубів та ясен у тварин.

Основними ознаками того, що вашому котику потрібна  допомога спеціаліста - ветеринарного стоматолога є:

Неприємний запах з пащі. Звісно, ми не можемо чекати свіжого подиху альпійських гір, але смердюче дихання не є нормою для наших котиків.
Кровотеча з ясен. Це ознака захворювання пародонту. Як ми можемо її побачити? Адже у разі нетривалої кровотечі ваш кіт просто проковтне кров, і ротова порожнина буде чистою. Отже, коли ма говоримо “кровотеча з ясен”, мається на увазі та кровотеча, що виникає під час щоденної чистки зубів зубною щіткою. А зможемо ми її побачити, якщо не чистимо своєму котику зуби? Мабуть, що ні.
Наявність зламаного зуба. Такий зуб потрібно або лікувати, або видаляти. Само не пройде, а навпаки може викликати виникнення більш складної патології, що буде потребувати тривалого, коштовного лікування. Крім того, це дуже болючий стан, який точно не покращує життя вашому коту.
Зуб змінив свій колір, став сірим, синім, червоним. Це може бути ознакою  ще одного болючого стану – пульпіту і також вимагає втручання спеціаліста. Скорше за все коту під анестезією зроблять внутрішньоротовий рентгенівський знімок та виконають ендодонтичне лікування, запломбують зубний канал та виконають реставрацію коронки зуба фотополімерним матеріалом.
Наявність будь-яких новоутворень на слизовій ротової порожнини. Дуже серйозний симптом. Не варто зволікати з візитом до лікаря. 
Кіт почав менше їсти, втрачає вагу. Віддає перевагу м`яким консервам і відмовляється від сухого корму. Припинив бавитися з іграшками. Ці ознаки не вказують нам на пряму на проблеми в ротовій порожнині, але є досить частими симптомами при захворюваннях зубів та ясен.
Ви ніколи не чистили зуби своєму коту. Навіть якщо там поки все добре, не зволікайте. Отримайте інформацію про правильний догляд за зубами та яснами вашого кота. Пройдіть майстер-клас з чистки зубів вашому коту.
Вашому котику  більше 2-х років, і він ще й досі немає свого дантиста. За останніми даними WSAVA міжнародної ветеринарної асоціації дрібних тварин - 80%  котів,  старше 2-х років мають проблеми зі здоров`ям ротової порожнини. Навіть якщо вони нам самі про це не “кажуть”.


Сьогодні ветеринарна стоматологія не обмежується лише видаленням гнилих зубів. Ми можемо діагностувати=допомагати на ранніх стадіях при досить складних патологіях.  Чим значно покращуємо і подовжуємо життя наших тварин. Але без допомоги власників ветеринарні стоматологи безсилі. Будьте уважні до ваших котиків і пам`ятайте про щоденну чистку зубів.

ВЛАСНИКАМ ТВАРИН: Текст
bottom of page