top of page
Снимок экрана 2021-05-19 в 16.22.21.png

ЗАГАЛЬНІ ФАКТИ

ЗАГАЛЬНІ ФАКТИ: News

РИЗИКИ ЧИСТКИ ЗУБІВ БЕЗ НАРКОЗУ

Спершу давайте розберемося в категоріях, а саме, що  вкладають в термін Чистка зубів без наркозу ветеринарні лікарі, а що розуміють під ним власники тварин. 

Як зазвичай ситуацію бачить власник тварини?

"У мого улюбленця неприємний подих, трохи, або не трохи, брудні зуби, відповідно їх треба Просто почистити. Тварина в мене здорова і їй потрібна лише ця косметична процедура, типу як купання та підрізання кігтів. До того ж це нормально переноситься тваринами, ну хіба може трохи вона буде проти, але ж мити лапи після прогулянки ми теж не з першого разу змогли. Словом треба просто почистити брудні зуби". 

Правда ж полягає в тому, що "чисті" зуби не дорівнюють "здорові"

Ротова порожнина має бути обстежена відповідним способом, має бути встановлена стадія пародонтиту, так, камінь на зубах це ознака хвороби, і зробити це якісно та безпечно неможливо пацієнту у свідомості. Тобто послуга Чистка зубів без наркозу це абсолютно недолуга  процедура, яка по факту тільки шкодить.

Чистка зубів без наркозу може здаватися гарною ідеєю для вашого улюбленої собаки чи кота. Ну справді, навіщо ризикувати, коли можна зробити те ж саме, але без наркозу, а значить без ризику? 

Ми всі прагнемо для наших домашніх улюбленців всього найкращого, і точно не хочемо наражати їх на зайвий ризик.

Правда ж полягає в тому, що ризики від Чистки зубів без наркозу значно перевищують ризики від анестезії.

Як так відбувається і чому лікування зубів під наркозом є більш безпечним та оптимальним?

Нумо розбираймося.

Згадайте себе, коли ви прийшли до свого стоматолога. Ви впевнені, що вам хочуть допомогти, ви усвідомлюєте, що відбувається та у вас вже є плани на майбутнє, зустріч з подругою чи ділова зустріч.

Ваш улюбленець не може відчувати нічого подібного. Його реальність це фіксація, позбавлення свободи, яскраве світло в очі, насилля, страх та стрес.

В такому стані ризик отримати травму, загострення хронічної хвороби або нервовий зрив є цілком реальним. А якщо взяти той факт, що неможливо якісно провести процедуру у пацієнта у свідомості, то взагалі має постати питання  - навіщо. 

Ось основні «плюси» Чистки зубів без наркозу:

 • аспірація (вдихання) дихальних шляхів рідиною та зубним каменем під час "Чистки"

 • травми кінцівок, шиї, очей і т.д. ( фіксація, як альтернатива наркозу вона така. Усі ж знають приказку, що "Добре зафіксований паціент не потребує наркозу"?

 • опіки ясен внаслідок контакту з гарячим наконечником ультразвукового скелера

 • лише видимість лікування та абсолютна неефективність процедури

 • загострення хронічних хвороб внаслідок стресу

 • загибель пацієнта з не діагностованою патологією серця, на кшталт ГКМП ( гіпертрофічна кардіоміопатія)

 • стрес пацієнта  помножений на біль

 • омана власника тварини, що чисті зуби дорівнюють здоровим

Головною метою звернення до ветеринарного стоматолога є здорова ротова порожнина вашого улюбленця.

Саме діагностика (дентальна візіографія та пародонтологічне обстеження) та лікування в комфортних умовах, коли пацієнт не відчуває страху та болю, може забезпечити якісний результат.

Ніщо не буде заважати спеціалісту ретельно перевірити кожен зуб і нічого не пропустити.

Чистка зубів без наркозу може здаватися дешевшою в короткотривалій перспективі, але це суцільний  кіт у мішку. Ніколи не знаєш що відбувається насправді. Причому з неабиякими ризиками. І врешті саме через відсутність вчасно встановленого  діагнозу чи можливого травмування, витрати будуть набагато більшими.

Нема жодної причини думати, що тварини не відчувають зубний біль. Вони по суті "діти" впродовж усього життя, які нам довіряють.

ЗАГАЛЬНІ ФАКТИ: Текст
photo_2021-05-26 11.50.23.jpeg

ЩО ТАКЕ "ЧИСТКА ЗУБІВ БЕЗ НАРКОЗУ"?

Скоріш за все ви чули про чистку зубів без наркозу. Її міг запропонувати вам знайомий грумер або знайомий власник тварини, хто вже спробував таку послугу. Ба більше, цю послугу вам може запропонувати ветеринарний ваш лікар, якому точно нема причин не довіряти. "Лікар завжди хоче як найкращого моєму улюбленцю, ми знаємо його  багато років, він найкращій ветеринар в Україні/ в нього вся стіна в дипломах/ фото з поважною людиною в рамці і все, що він пропонує є правильним. Ми йому довіряємо".

Це дійсно може здаватися чудовим варіантом для вашого улюбленця.

Нумо розберімо в деталях, що передбачає «чистка без наркозу» і що воно таке.

По-перше, назва процедури є абсолютно правильною. Анестезія не застосовується. Це означає, що ваш вихованець має бути фізично обмеженим ( міцно зафіксованим), щоб оператор міг дістатися до усіх зубів.

Вам кажуть, що все це подібно тому, як ви самі відвідуєте свого стоматолога. Сідаєте у крісло, відкриваєте рота і трішки треба потерпіти. Згадали? Все будо б чудово, але ваша тварина не людина, і вона не здатна усвідомити, що відбувається. Ви бачили коли небудь собаку чи кота, який буде сидіти відкривши рота весь той час, поки йому щось роблять в пащі?

Уявіть, що вас силоміць утримують декілька людей, говорять незрозумілою мовою, світять в обличчя яскравим світлом і при цьому намагаються щось зробити з вашими зубами. Бррр.

Наші улюбленці це діти впродовж всього життя. Вони живуть тут і зараз. 

Сама процедура передбачає використання гострих інструментів, ультразвукового скелера за допомогою якого видаляються зубний камінь з поверхні зубів. Але правда в тому, що камінь також знаходиться під яснами, і дістати його звідти без застосування анестезії неможливо.

Після «чистки зубів без наркозу» зуби справді мають кращий вигляд. Вони білі та чисті. Але чи здорові вони? Від того, що ми відмиємо хвору людину вона ж не стане здоровою?

Тут існує підміна понять, коли стверджують, що чисті зуби дорівнюють здоровим. Це не так. «Чистка зубів без наркозу» це поверхнева та неефективна процедура, яка вводить в оману власників тварин, бо вони впевнені, що із їх улюбленцем все добре. Внаслідок чого втрачається час, а тварина залишається без допомоги. Уявіть, в неї як боліли зуби до «Чистки без наркозу», так і продовжують боліти після, але ніхто не збирається їх лікувати, бо вони ж білого чисті та кольору.

Найкращий догляд за ротовою порожниною вашого улюбленця це професійна процедура у досвідченого спеціаліста. Саме щорічна санація ротової порожнини з дентальною рентген-діагностикою є золотим стандартом по догляду за зубами вашого улюбленця.

Щоб дізнатися більше про Санацію ротової порожнини, перейдіть за посиланням.

ЗАГАЛЬНІ ФАКТИ: About

ПРОФЕСІЙНА САНАЦІЯ РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ. COHAT.

Що таке професійна санація ротової порожнини COHAT?

* COHAT, від англійської Comprehensive Oral Health Assessment and Treatment (комплексна діагностика та лікування ротової порожнини).
Як власник домашнього улюбленця ви найбільше зацікавлені у своєму вихованці та прагнете зробити найкращий вибір по догляду за ним.

Вибираючи стоматологічну допомогу для свого улюбленця, обов’язково дізнайтеся про комплексну діагностику та лікування ротової порожнини, професійну санацію СОНАТ, та її довгострокову перевагу для загального здоров’я вашого вихованця. 

Що можна очікувати від Санації ротової порожнини?

Все починається з огляду/консультації ветеринарного стоматолога. 

 • Первинний стоматологічний огляд, без застосування анестезії, містить у собі візуальний огляд ротової порожнини та розмову з власником тварини. Окрім загальної уяви про стан ротової порожнини лікар має зрозуміти деякі нюанси утримання тварини, її харчові звички, особливості домашнього догляду за ротовою порожниною або його відсутність, темпераменту тварини та власне прагнень клієнта. Все це дозволяє розробити  оптимальний діагностично-лікувальний план. 

 • В якості підготовки до загальної анестезії пропонується стандартне обстеження, яке містить скринінгову Ехокардіографію (Ехокг) та аналізи крові, загальний та біохімічний.

Коли всі тести зроблено можна планувати другий етап, який виконується вже  під загальною анестезією.

 • Ваш вихованець в комфортних умовах, знеболений, не відчуває стресу та підімкнений до моніторів спостереження. Контролює цей процес спеціальна людина, анестезіолог. При належному виконанні усіх правил, загальна анестезія є  дуже безпечною. Перед анестезіологічне обстеження, а саме катетеризація вени, інтубація трахеї  є золотим стандартом проведення загальної анестезії.

 • При необхідності лікар може застосовувати місцеві дентальні блокади, що дозволяють суттєво зменшити загальну кількість анестезіологічних препаратів.

 • Перебування під анестезією повністю виключає біль та дискомфорт під час проведення санації ротової порожнини.

 • Повне обстеження ротової порожнини, що складається з обов’язкового пародонтологічного обстеження за допомоги спеціального зонда та виконання внутрішньоротової рентгенографіі.

Саме отримання повної  інформації про кожен зуб дає змогу нічого не пропустити. Без рентгену ми втрачаємо близько 70% інформація, і такі серйозні патології як абсцес, резорбція, залишок зламаного кореня, новоутворення, мертві/інфіковані зуби, можуть бути проігноровано. 

 • Повне очищення зубів від каменю не лише над яснами, а й під ними. Бо саме повністю знеболений та розслаблений пацієнт може дозволити виконати цю процедуру.

 • Після видалення усіх залишків зубного нальоту та каменя, обов’язково виконується полірування зубної емалі спеціальною пастою. Зуби стають гладкими, що допомагає профілактувати швидке накопичення зубного нальоту.

 • Після завершення процедури ваш вихованець прокидається та відновлюється під наглядом лікаря. Як тільки він буде готовий до виписки, з вами зв’яжеться лікар і ви зможете забрати свого улюбленця додому.

 • Стандартно санація ротової порожнини це процедура одного дня, отож зазвичай о другій половині пацієнт виписується додому.

 • Під час виписки ви спілкуєтесь із лікарем, отримає повний звіт  про перебіг процедури, стан ротової порожнини вашого улюбленця та отримуєте рекомендації що до  домашнього догляду за зубами. У разі, якщо під час процедури були знайдені якісь патології, обговорюється план подальших дій.

ЗАГАЛЬНІ ФАКТИ: Текст
bottom of page